Strona główna
Mapa strony

OGÓLNOPOLSKI BEZPŁATNY MIESIĘCZNIK

"Gospodynie" - Komitet Społeczny Pielęgniarek Oddziałowych

Data ostatniej aktualizacji: 2016-02-05 10:19      Ten artykuł czytano już: 2000 razy !

 

 

Pielęgniarki z Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach organizują koncert charytatywny, żeby zebrać pieniądze na… pościel dla pacjentów. „Wiemy, że szpital ma mnóstwo wydatków i ograniczone fundusze, dlatego chcemy pomóc” - mówią oddziałowe, które wymyśliły akcję i założyły Komitet Społeczny Pielęgniarek Oddziałowych „Gospodynie”.

Każda z pań oddziałowych czuje się gospodynią na danym oddziale i dlatego taką przyjęłyśmy nazwę - mówi ze śmiechem Małgorzata Żółkiewicz z oddziału ginekologiczno-położniczego. Dodaje, że to pierwsza, ale nie ostatnia akcja charytatywna, bo szpital potrzeb ma wiele. Na początku panie chcą uzbierać środki na zakup pościeli. Jest to rzecz najbardziej na co dzień zużywana i eksploatowana - argumentuje pani Małgorzata. Jej koleżanka z oddziału internistycznego Teresa Kłosek dodaje, że szpitalowi przydadzą się koce, a w przyszłości także np. materace.
Panie mają mnóstwo energii i zapału. Pomysł zrodził się zaledwie 3 tygodnie temu i niemal od razu był odzew ze strony artystów. Zaplanowano występy: Młodzieżowego Chóru Rozrywkowego DAFNE, Krzysztofa Respondka, Józefa Jędrusia, Bernadety
Kowalskiej oraz Parafialnego Kwartetu Instrumentalnego z Bobrownik Śląskich.
Impreza odbędzie się 3 lutego o 19.00 w Tarnogórskim Centrum Kultury, które za darmo udostępni salę. Jak na prawdziwe gospodynie przystało, panie zadbają również o poczęstunek. Przygotowujemy staropolski stół. Będą też ciasta, które upieką
pielęgniarki i położne - zapowiada Małgorzata Szołtysik, oddziałowa z pediatrii.


RMF Anna Kopaczek

Książki w Sklepie Pielęgniarek i Położnych
  • Small_Top
  • Small_modele_opieki_pielegniarskiej_nad_chorym_doroslym
  • Small_Top-1
  • Small_yyy
  • Small_ksi____ka_002
  • Small_wstrzykniecia_domiesniowe

Komentarze użytkowników

#1 ~iwo Data: 2016-02-15 05:53:21

oddajcie jeszcze swoje pensje na wyposażenie szpitala

#2 ~P.Oddział Data: 2016-02-18 11:35:46

Panie Gospodynie Zajmijmy się organizacją bezpiecznej pracy, mobilizujmy naszych podwładnych do rozwoju, wymagajmy przestrzegania procedur, empatii. Nie jesteśmy zobowiązane do zabezpieczenia oddziałów w sprzęt i materiały niezbędne do realizacji zadań przed nami postawionych. Jesteśmy zobowiązane domagać się poszanowania praw dla naszych podopiecznych.

#3 ~piel. Data: 2016-02-25 16:33:20 Ocena artykułu: Ocena! Ocena! Ocena! Ocena! Ocena!

Wstyd dla reszty pielęgniarek!!!!!!!!!!!!!! Jak nisko upadły pielęgniarki z tego szpitala????? Boże, dzięki Ci, że w mojej 30 -letniej pracy w tym zawodzie nie spotkałam tak bezmyślnej i obłąkanej oddziałowej!!!! Czy reszta koleżanek nie czuje się zawstydzona ich postępowaniem??? Wysłać je na leczenie psychiatryczne!!! Żenada i jeszcze raz żenada!!!!

Portal - Aktualności według działów

Portal na nasza-klasa.pl