Strona główna
Mapa strony

OGÓLNOPOLSKI BEZPŁATNY MIESIĘCZNIK

Do ministra zdrowia płyną sygnały...

Data ostatniej aktualizacji: 2016-02-05 11:29      Ten artykuł czytano już: 3000 razy !

 

Na posiedzeniu senackiej komisji zdrowia w dniu 9 grudnia 2015 roku minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w kontekście tzw. podwyżek pielęgniarek powiedział:
„Ale, proszę Państwa, tutaj problem się nie kończy, dlatego że odzywają się inne grupy pracownicze. Zacznę zaskakująco od lekarzy. Okazuje się, że w niektórych placówkach pojawiły się takie sytuacje, że w wyniku podwyżek pielęgniarki będą zarabiać więcej niż lekarze. I takie sygnały też do mnie dotarły. Tak, że to pokazuje tylko, że ten problem naprawdę jest zawiły i skomplikowany”.
Już w poprzednim numerze Gazety pielęgniarki.info.pl w artykule „Demontują” tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych pisaliśmy, że w ramach konsultacji publicznych do projektu rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie tzw. podwyżek swoje uwagi zgłosili Pracodawcy RP. Cytujemy fragment zgłoszonych uwag: „[…] Wielu świadczeniodawców odpowiedzialnie podchodzi do wynagradzania personelu pielęgniarskiego i oferuje im bardzo dobre wynagrodzenie. Podmioty te wg naszej wiedzy nie były zainteresowane środkami z NFZ, gdyż ich przyjęcie oznaczałoby, że wynagrodzenie pielęgniarek przewyższyłoby wynagrodzenie lekarzy [...]”. Widać, że minister wsłuchuje się w opinie docierające do ministerstwa...

(mm)

Książki w Sklepie Pielęgniarek i Położnych
  • Small_Top
  • Small_modele_opieki_pielegniarskiej_nad_chorym_doroslym
  • Small_Top-1
  • Small_yyy
  • Small_ksi____ka_002
  • Small_wstrzykniecia_domiesniowe

Komentarze użytkowników

#1 ~Roma Data: 2016-07-29 14:18:32 Ocena artykułu: Ocena! Ocena! Ocena! Ocena!

Proszę P. Ministra o wskazanie takich sytuacji. W przeciwnym razie uznamy, że Pan Minister łże w żywe oczy. Z naszych informacji wynika, że średnia pensja lekarza jest 3-4,5 razy wyższa od pielęgniarki. Jeżeli minister łże to oznacza, ze stara się skłócić nasze środowiska. Proszę o fakty panie ministrze. Gdzie jest nasze 4x400?

#2 ~Majka Data: 2017-04-28 14:03:07

Z przykrością muszę stwierdzić,że wypowiedzi P. Ministra nie opierają się na faktach. Niewiele jest placówek, gdzie pielęgniarki otrzymały ów kontrowersyjny dodatek do podstawy. Pragne zaznaczyć że,jak mówi nazwa ,jest on wypłacany jako DODATEK !!! Niejednokrotnie jego wypłacanie rozpoczęło się z dużym opóźnieniem bez wyrównania. I nie ma żadnej gwarancji,że zostanie on kiedykolwiek włączony do podstawy ,wręcz przeciwnie, jeśli nie będzie środków z NFZ to pielęgniarki zostaną go pozbawione. A wypowiedź dotyczącą wynagrodzenia pielęgniarki przekraczającej pensję lekarza uznaję za przejęzyczenie lub kiepski żart P.Ministra.

Portal - Aktualności według działów

Portal na nasza-klasa.pl